Zespół

Wystawa jest efektem współpracy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Uniwersytetu w Betlejem. W skład zespołów wystawienniczych wchodzą:

Dyrektor wystawy: prof. Sławomira Zbierska-Salameh

photo_slawomira_z_s.jpg

Dr Zbierski-Salameh jest założycielem i prezesem Haverford Institute of Public Sociology, korporacji non-profit. Przed założeniem Instytutu Haverford wykładała socjologię na UC Berkeley, Haverford College i różnych uniwersytetach w Polsce. Opublikowała kilka książek i artykułów oraz jest członkiem Bethlehem University International Board of Regents.


Opiekun naukowy: dr Joanna Małocha

photo_joanna_m.jpg


Joanna Małocha - magister historii i archeologii, doktor nauk humanistycznych, licencjonowany archiwista i opiekun naukowy. Od 2006 roku zatrudniona na Wydziale Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz w Wyższej Szkole Zawodowej we Wrocławiu; wykładała również w Instytucie Kulturoznawstwa Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz na Wydziale Filozoficznym Akademii Ignatianum. Jej obszar zainteresowań badawczych koncentruje się na świadectwach kultu męczenników i miejsc świętych (ze szczególnym uwzględnieniem tradycji monastycznej), od świadectw archeologicznych po archiwalia. Prywatnie pasjonuje się językiem koptyjskim, nurkowaniem i rekonstrukcjami historycznymi.


Projekt graficzny: dr Katarzyna Radnicka-Dominiak


photo_katarzyna_r.jpg


Katarzyna Radnicka-Dominiak - archeolog, majanolog, przez wiele lat związana z Instytutem Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego jako członek zespołu badawczego prowadzącego wykopaliska na prekolumbijskim stanowisku Nakum w Gwatemali. Ostatnio była zaangażowana w konserwację unikalnych wczesnokolonialnych malowideł ściennych w Chajul w Gwatemali. Oprócz pracy naukowej zajmuje się grafiką wystawienniczą dla instytucji muzealnych, projektowaniem okładek i ilustracji oraz składem książek i czasopism naukowych.


Koordynacja i tłumaczenie: mgr Tomasz Kniaź


photo_tomsz_k.jpg


Tomasz Kniaź był odpowiedzialny za różne kwestie związane z koordynacją inicjatywy, stroną internetową wystawy oraz wsparciem językowym. Tomasz pracuje w Biurze Współpracy Międzynarodowej UPJPII i koordynuje różne kwestie związane z internacjonalizacją, programami wymiany pracowników i studentów, a także różnymi międzynarodowymi projektami edukacyjnymi i badawczymi.


Autorzy plakatów:

Poster 1: Konrad Cieśliczka
Członek Studencko-Doktoranckiego Koła Naukowego „Phronesis” działającego przy Instytucie Historii UPJPII.

Postery 2 i 3: dr Joanna Małocha

Plakaty 4 i 5: mgr Magdalena Ficoń


photo_magda_f.jpg


Historyk z zamiłowania, teolog z ciekawości.
Absolwentka teologii i historii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz studiów podyplomowych „Symbolika w kulturach świata”. Koordynator warsztatów historycznych dla uczniów szkół średnich, członek Towarzystwa Badań nad Godłem. Autorka licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych z zakresu symboliki, historii i kultury. Magdalena jest pasjonatką nauki i pasjonatką rozwiązywania tajemnic emblematów, szczególnie tych znajdujących się w przestrzeniach sakralnych. Swoje badania prezentuje na międzynarodowych i krajowych konferencjach naukowych. W wolnych chwilach pochłania powieści historyczne i nie odmawia kawy w dobrym towarzystwie.


Poster 6: Grzegorz Płaza
Członek Studencko-Doktoranckiego Koła Naukowego „Phronesis” działającego przy Instytucie Historii UPJPII.

Plakaty 7 i 8: Daniel Bartosiewicz
Członek Studencko-Doktoranckiego Koła Naukowego „Phronesis” działającego przy Instytucie Historii UPJPII.

fundusze.png

reczpospolita.png

malopolska.png

ue.png

Dla Twojej wygody zbieramy ciasteczka, zgadzasz się na to? :)

Zapisano